ONLAR DA VİLLAKENTLİ OLDU

6 Eylül 2014, Cumartesi

Villa sayısı 41 geçti

6 Eylül 2014, Cumartesi

Cafe Villa Açıldı

1 Haziran 2014, Pazar

ANKET

Zara Villa Kent'e hizmet verecek olan faytonun adı sizce ne olmalı?
Balımbüs
Düldül
Faytonbüs
Fırtına
Karagül
KentTurizm
Keyf-i Zara
Küheylanbüs
Medreselim
Rüzgar
Villa Fayton
Yaylanbüs
Yiğidobüs
Zara Ekspress
Zarabüs
Zararay
YENİ İSİM ÖNERİN...
 
Ne Dediler?

KUTSİ CANTÜRK
Zara Villa Kent projesinin Mühendisi ve Müteahhidi Kutsi Cantürk:
Aslında uzun süredir hayalimdi. Ticari bakış açısından ziyade bir Zaralı olarak Zara’da böylesine bir yaşam noktası olmasını hep istemişimdir. Birçok kimsenin bildiği ailemize ait olan Tekke yolu ile Kızılırmak arasında kalan 110 dönümlük Zara’nın en güzel arazilerinden biri olan bu mevkide Zara villa kent projesine start verdik. Tabi bu kararı almamızda bu hayalimin yanı sıra son yıllarda Zara’da yaşanan bazı olumlu gelişmeler de etken olmuştur. Özellikle buradan kendilerine de teşekkür de etmek istiyorum. Sevgili müsteşarımız Habip Soluk ve Zaralı sanayici ve iş adamlarımızın da desteği ile Zaranın tam bir eğitim kentine dönüşüyor olması da bizlere ayrı bir motivasyon kaynağı olmuştur.
Zara Villa kent Sitesine gelince öyle bir proje hazırlamalıydık ki; internete giren ilk ilçe, en fazla sivil toplum örgütüne sahip tek ilçe, en fazla iş adamı yetiştiren ilçe gibi birçok özelliğiyle marka olan ilçemize yakışsındı. Uzun süren çalışmalar sonucu özellikle kış şartlarını da düşünerek mükemmel bir ısı izalasyona da sahip, görünümleri ve inşaat kalitesi ile de herkesin beğenisini kazanan iki tip dubleks daire modeli oluşturduk. 500 m² arsalar içine yapılacak bu villalarda hem lüks bir evde yaşamanın zevkiyle birlikte size özel bir bahçe keyfide sunacak.
Hatta Büyükkentler de görmeye alıştığımız site yaşantısında olanların tamamının olacağı Zara villa kentte daha da fazlası da olacak. Oda; sınırsız oksijen, Zara’nın güzel suyu ve güvenli bir ortam.
Zara villa kent Zara’ya yeni bir vizyon kazandıracak ve bundan büyük bir mutluluk duyacağım.

M.Habip Soluk (Ulaştırma bakanlığı müsteşarı )

"İşimiz biraz zor"

Geçtiğimiz günlerde Zara’ya yapılan ve yapılacak okulların kontrolü ve yine sosyal hizmetler Genel Müdürünün ziyaretiyle Zara’ya yapılacak huzur evi ve sevgi evlerinin yer tespiti için Zara’daydık. Zara Villa kent projesini de duymuş ve sevinmiştim. Fakat inşaat sahasını ziyaret edinceye ve projeyi görünceye kadar asla böylesine bir yapıyla karşılaşacağımı da düşünmemiştim. Evlerin görsel yapısı, kalitesi ve özellikle de bahçe içinde müstakil villalardan oluşan bir site formatında olması beni oldukça mutlu etti. Çünkü bu tarz sitelerde sosyal donatılarda olduğu için insanlar ve özellikle de çocuklar daha güvenli ve rahat ediyor. Galiba siteye 180 villa yapılacakmış tek korkum şu; Bu site yönetimi yarın “sayın müsteşarım sitemizin önüne duble yol istiyoruz” derlerse!. Hadi onu hellettik diyelim bir de hızlı tren için durak isterlerse o zaman işimiz zor.

Ekrem Erdem (Ak Parti Genel Bşk. Yrd. İst.Milletvekili)

Bu projeyi tüm Anadolu örnek almalı.

Koyulhisar ilçesi nüfusuna kayıtlı siyasetçi hemşerimiz Ak parti genel başkan yrd. İst. Milletvekili Ekrem Erdem 2011 Temmuz ayında Zara Villa kenti ziyaret ederek düşüncelerini paylaştı.
Yaptığı açıklamada: Ülkemiz gelişiyor. İnsanlarımızda gelişiyor. Fakat bu parelel de özelliklede Anadolu bu gelişimden yeteri kadar nasiplenmiyor. Eğer bu hızla giderse bir süre sonra Anadolu daha da kimsesiz kalabilir. İşte bu aşamada girişimci ve ileriyi gören hemşerilerimize ihtiyaç var. İşte bu düşüncelerle projenizi ilk duyduğum anda oldukça sevindim. Uzunca bir süredir gelmeyi arzuluyordum. İlk önce sitenizin satışından sorumlu Süleyman dönmez’i telefonla arayarak bu düşüncelerimi paylaştım. Şimdi de ziyaret etmek kısmet oldu. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, mükemmel bir iş yapıyorsunuz. Projede, seçtiğiniz noktada oldukça güzel. Sizleri tebrik ediyorum. Bu vesileyle aldığınız yük oldukça önemli. Başarılı olmak zorundasınız. Başarılı olacaksınız ki bu örnek tüm Anadoluya yayılsın. İçerisinde her türlü sosyal donatıya sahip bu tarz yapılar Anadolunun gelişiminde oldukça önemli bir paya sahip olacaktır. Haliyle sizler yalnızca villa yapmıyorsunuz. Memleketin özellikle de anadolumuzun gelişimine katkı sağlıyorsunuz. Bu vesile ile her türlü ihtiyacınız da kapımı çalabilirsiniz diyor sizleri tekrar tekrar kutluyorum” dedi.


Yusuf Büyük (Eski Samandıra Belediye Bşk. Yeni Milli Eğt. Bakan danışmanı)

"Müteahhit arkadaşımızı medeni cesaretinden dolayı tebrik ediyorum"

Zara’nın böyle bir yapıya gerçekten ihtiyacı vardı. İnsanlar yaşadıkları sürece bazı şeylerden vazgeçemezler bunlardan biri hatta en önemlisi de doğup büyüdükleri yer veya ata toprakları. Bu vesile ile bildiğim kadarı ile dünya üzerinde 400 bin civarında Zaralı var ve bu insanların büyük bir bölümünün diğer ilçe bireylerinden en önemli farkı Zara’yı unutmaması. Geçtiğimiz günlerde Zara'ya gittim. Merak da ettiğim bu alanı görme fırsatı buldum. Belkide küçük yerlere yapılan bu yapılara karşı önyargıdan da olabilir Böyle bir yapıyla karşılaşacağımı asla beklemiyordum. Gerek proje, gerekse görsel güzellik açısından beklentilerimin oldukça üzerinde buldum. Köylerde bile 4 katlı 5 katlı evler yapılırken Zara’nın merkezinde 500 m² arsa içinde müstakil villalardan oluşan bir sitenin olması beni son derece mutlu etmiştir. Topraklarımız geniş ülkemizin bu tarz yerleşim alanlarına ihtiyacı var. Ama ne yazık ki Türkiye çapında tatil yöreleri hariç böyle projelerin çok az olduğunu biliyoruz. İşte bu sebeple Zara’yı birkaç adım öne çıkaracak bu projeyi gerçekleştiren müteahhit arkadaşımız Kutsi Cantürk’ü bu cesaretinden dolayı tebrik ediyorum.Hüsamettin Gürsoy (Zara Belediye Başkanı)

Gelişen ve değişen Zara için ideal bir proje

Sözlerime Zara Villa kent sayfasını gezen tüm hemşehrilerimize saygı ve sevgilerimi ileterek başlamak istiyorum.
Belediye başkanlığına aday olmayı düşündüğümde başkan olursam neler yapmalıyım. Zara dışında yaşayan hemşehrilerimizi Zara’ya nasıl çekmeliyim, İş adamlarımızın Zara’mız için düşündükleri projelerini hayata geçirebilmelerinde onlara nasıl yardımcı olmalıyım diye aylarca çok yoğun çalışmalar yapıp projeler geliştirdik. Başkan seçildikten sonra bu projelerimizi adım adım gerçekleştirmeye başladık. Zara’mızın sadece bugünü için değil onlarca yıl sonraki gelişimini büyümesini düşünerek çalışmalarımıza start verdik. Belediyemizin arkasında bulunan ve Zara’ya bakan yamaç tepeye su çıkararak ağaçlandırılmasına başladık 3 yıla kadar bu tepe tamamen ağaçlandırılmış olacak. Bir başka hayalim ise zara dışındaki gençlerimizin baba ocaklarını sevdirmekti. Onları da Zara’ya çekebilmenin tek yolu alışmış oldukları yaşam tarzlarına uygun yerler ve mekanlar oluşturmaktı. Bununla ilgili hazırladığımız en önemli proje ise Kızıl ırmağın her iki yakasının yürüyüş alanları, parklar, kafeteryalar ve oyun alanları ile komple sahil yolu haline getirmekti. İşte bu bağlamda bizim sahil yolu projemiz ile bütünleşecek olan Zara’mızın modern yüzü olacak Zara Villa kent projesi de tam anlamıyla Zara’nın çehresini değiştirecek. Her türlü sosyal donatıya sahip olacak Zara villa kent kızıl ırmağın üzerine yapılacak köprü ile hem şehrin içinde, hem de şehrin dışında olacak. Biz belediye olarak villa kentte yol, su, kanalizasyon konusunda her türlü destek ve yardımı veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Bu vesileyle Zara Villa kent projesini gerçekleştiren Kutsi Cantürk’e ve bu projenin Türkiye sathında tanıtım ve satışına destek veren Zara Haber’e de teşekkür ediyorum. Tüm hemşerilerimizi iç Anadolu’nun eğitim kenti olma noktasında hızla ilerleyen oksijen ve suyu ile geleceğin yaşam noktası olmaya aday Zara’ya davet ediyorum.

Halil Yıldırım: Yıldırım Çorapları yönetim kurulu başkanı

Sitenin Tanıtım programında Kubilay Dökmetaş konserine katılan Karacahisar köyünün dernek başkanı ve işadamı Yıldırım şöyle söyledi.
“Bayağı bir emek harcınmış oldukça da güzel bir yapı olmuş. İşin ilginç tarafı fiyatı da uygun geldi Bana. Siz şu evin altına bir kaç tekerlek koyup bizim Karacahisara götüremez misiniz. Valla paranızı nakit şu an vermeye hazırım… “

Zaralı sanayici ve iş adamları Başkanı fethi Aras :
Gerek yer açısından gerekse evlerin görsel güzelliği, kalitesi ve kullanışlılığı açısından Proje oldukça güzel. Gelişen ve değişen Zara’ya da böyle bir proje yakışırdı. Kutsi beyi bu anlamda tebrik ediyorum. Valla biz bir tane aldık. Darısı diğer alacak arkadaşların başına.

Süleyman dönmez Zara Ajans yönetim kurulu Başkanı :
Festival de sitenin tanıtımı için hazırlanan programa gitmiştim. Böylesine bir manzara ile karşılaşacağımı hayal bile edemezdim. Evlerin mimarisi ve kalitesinin yanı sıra kompilike hazırlanan projeyi gördüğümde hayran kaldım. Değişen ve gelişen Zara’ya da böylesine bir yapı yakışırdı. Türkiye’nin en fazla sivil toplum örgütüne sahip ilçe olması, Türkiye’de marka değeri en yüksek isme sahip olması, internete giren ilk ilçe olması, en fazla iş adamı yetiştiren ilçeler arasında olması. Zara Villa Kent projesini görünce şöyle düşündüm. Eğer destek verilir ise Zara'nın en iyileri arasına Birde iç anadolunun en iyi konut projesine sahip ilçe olarak kayıtlara geçer diye düşündüm. işte bu hedef doğrultusunda projenin içinde olmaya karar verdim. İyi ki de vermişim 1. etabı biten Zara Villa Kent daha şimdiden bu hayalinin büyük bir bölümünü gerçekleştirdi bile.

Osman Yıldırım
(Sivas Ticaret Odası Başkanı – Yıltaş A.Ş Yönetim Kurulu Bşk.)

Zaralılık sözde kalmamalı.

Zaralıların farklı bir özelliği var. Her ne kadar Zara’dan uzak kalsalar da Zara’dan kopmuyorlar. Fakat bu, sözde kalan bir özellik de olmaması lazım. Bunun için belli alt yapıları da oluşturmak lazım. Nedir bu alt yapılar. Bir. bu kadar meşhur olan ilçemizi öncelikle güzelleştirmemiz lazım. Burada aklımda kalan bir yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum. Zara haberin geçmiş sayılarından birinde meşhur Rock müziği icra eden bir genç kızın röportajı dikkatimi çekmiş ve okumuştum. Bu hanım kızımız Maltepe üniversitesinin icra kurulunda bulunan Metin Gökyokuş’un da kızıymış.
Kız röportajında şöyle söylüyor; Babam Zaralı, annem Balıkesirli. Ama bizim evde her akşam mutlaka bir zara sohbeti geçer. Babam; Yok zara şöyle güzel, yok böyle güzel. Annem Balıkesirli ama memleketinden pek de bahsetmez. 17 yaşında bir fırsat bularak Zara’ya gitmiştim. Tabii benim beklentim anlatılanlardan yola çıkarak Paris gibi bir yerdi. Ama gördüğümde tam bir hayal kırıklığı yaşadım. siz gene de bunu dergiye yazmayın…. Diye de sonuna eklemiş.
Şimdi bu resimden çıkarılacaklar. Birincisi bu reklamı yapanların, yani Zara’da yaşadıktan sonra göç eden insanların burada hatıraları var. Bunun içinde unutamıyorlar. Ama çocuklarımızın böyle bir hatırası yok. Onlar olaya daha farklı bakıyor. Çünkü hepsi büyük kentlerde bir çok imkanın içinde yetişiyorlar. Onun için onların dikkatini çekmenin tek yolu alışkanlıklarına uygun fiziki bir ortam sunmak. Böylelikle çocuklarımızın da kendi çocuklarına anlatacağı hatıralar oluşacaktır. Madem bu kadar reklam yapılmış, madem elimizde bu ilçeye sahip çıkacak insanlarda var. Neden bu fırsatı gerçeğe dönüştürmeyelim. Böylelikle Metin abide mahcup olmamış olur.
Ayrıca bizde bu düşünce doğrultusunda ilçemize katkı olsun diye Çiçek su ve Kösedağı balı adlarıyla iki tesis kurduk. İki tesiste Zara’da hizmet vermeye devam ediyor.
İşte bu doğrultuda Zara’ya büyük bir artı değer katacak Zara Villa kentin müteahhidi Kutsi beyi tebrik etmek istiyorum. Galiba Zara haberde işin satışını üstlenmiş bu iki gücün bir araya gelmesi beni ayrıca memnun etti. Tüm sosyal donatılarında bulunduğu böyle bir ortama çocuklarınızı da rahatlıkla getirebilirsiniz. Ayrıca bu evleri görünce eski Zara konaklarını hatırladım. Bahçesi, mimarisi ile gerçekten beğendim.

Veysel Dursun / İş adamı (Efe şirketler grubu yönetim Kurulu Başkanı)

Orta Anadolu’nun eğitim kenti olmaya hazırlanan Zara’ya da ancak böyle bir yapı yakışırdı.

29 eylül 2010 tarihinde üyesi olduğum Zaralı işadamları derneğinin yönetim kurulu ile birlikte Ahmet Çuhadaroğlu yüksek okulunun yeni eğitim döneminin açılışı sebebiyle davetli olarak Zara’ya gitmiştik. Programdan sonra inşaatı devam eden 4 yıllık Üniversitemiz de gerekli incelemeleri yaptıktan sonra akşam saatlerinde işadamları derneğimizin üyeleri ile birlikte zara Villa kente gittik.
Dostlarım ve Zaralı hemşerilerim bilirler ki ben bir eğitim gönüllüsüyüm. Zara’nın da, ülkemizin de gelişmesi eğitimle doğru orantılıdır. Daha karşıdan villa kentin yerini ve yapılan örnek villaları görünce işte bu dedim. Benim en çok düşündüğüm yüksek okulda hizmet verecek öğretim görevlileri ve ailelerinin sivas ta değil Zara’da oturmalarıydı. Fakat ne yazık ki bu tarz yerleşim birimlerinin en büyük eksikliği sosyal hayat ve gerekli yaşam koşullarının olmayışıdır. Hatta bu koşullar oluşmadığı için eğitim sağlık ve bir çok alanda donanımlı insanları küçük yerlere getirmek ve tutmakta oldukça zordur.
İşte bu düşüncelerle her türlü sosyal donatıya sahip yeşili, oksijeni ve modern yapıyı iç içe barındıran Zara villa kent projesini görünce arkadaşlar sanki benim bu düşüncelerimi okumuşlar diye düşündüm. Şu an inşaatı hızla devam eden 4 yıllık üniversitemiz ve diğer eğitim kurumlarımızın devreye girmesi ile buralarda hizmet verecek kişilerin Zara Villa kent gibi modern bir sitede arzuladıkları her şeyi bulabileceklerinden hiç kuşkum yok. Hakikaten akşam yemeği süresince villa kentte geçirdiğimiz 3,4 saatlik süre içinde konutların mimarisi ve özelliklede o tertemiz havasına ve sakinliğine hayran kaldım. Böylesine önemli bir eksikliği giderdiği için kutsi beyi kutluyor, villa alan Zasiad üyesi arkadaşlarımı da tebrik ediyorum. Artık Zara’daki konaklama adresimiz buradan yer alan fethi Aras beyin villası olacak galiba…

Sedat Coşkun (soldaki) (Coşkun Vinç / Yönetim Kurulu Başkanı)

Artık Zara’da gerçekten herkese gururla anlatacağım bir yapı var.

Bizler her ne kadar zara dışında yaşasak da memleketimizden kopmamız, ata ocağından uzak kalmamız mümkün değil. Her fırsatta da Zara’ya gitmeye çalışıyoruz. Zara’mızın gelişmesi ve kalkınması bir başka özlemimiz. İşte bu vesileyle Zara iş adamları derneğini kurduk ve şu an yönetimde görev almaktayım. Derneğimizin ilk icraatı 4 yıllık üniversitemizin hayata geçirmek oldu. 2011 yılında eğitime başlaması için inşaatını hızla tamamlamaya çalışıyoruz. Bundan sonrada Zara’ya Zasiad olarak her türlü desteği vermeye çalışacağız. Yöne geçtiğimiz günlerde köyümüz Avşar’a da oldukça modern bir köy konağının temelini attık. Bu yapıda en kısa sürede hizmete açılacak. Geçenler de Ahmet Çuhadaroğlu Meslek Yüksek okulunun yeni eğitim yılının açılış töreni için davetli olarak Zasiad yönetim kurulu arkadaşlarımızla Zara’ya gitmiştik. Törenden sonra da arkadaşlarla villa kente gittik. İlk kez görmüştüm fakat doğrusunu söylemek gerekirse böyle bir site ile karşılaşacağımı tahmin bile edemezdim. Her türlü sosyal donatıya sahip sahil kentlerdeki sitelerden hiç farkı olmayan herkese gururla anlatacağım bir yapı ile karşılaşmıştım. Zara Villa kentin Zaramıza hayırlı olmasını diliyor projeyi gerçekleştiren kutsi beyi tebrik ediyorum.